logo firmy

telefon1

  • Agnieszka Kolasa
    Agnieszka Kolasa
    (ur. 20 maja 1992) – polska lekkoatletka specjalizująca się
    w skoku o tyczce. Srebrna medalistka mistrzostw Polski (2012). Medalistka mistrzostw Polski juniorów (złoto: Toruń 2011). Stawała na podium halowych mistrzostw Polski juniorów
    i juniorów młodszych oraz ogólnopolskiej olimpiady młodzieży.
    Aga jest reprezentantką klubu SKLA Sopot, a jej trenerem jest Jacek Torliński. Rekordy życiowe: stadion – 4,30 (9 czerwca 2012, Sopot i 17 czerwca 2012, Bielsko-Biała); hala – 4,30 (29 stycznia 2012, Spała, 11 lutego 2012, Donieck i 26 lutego 2012, Spała).
     
  • Paweł Wojciechowski
    Paweł Wojciechowski
    lekkoatleta tyczkarz. Uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Mistrz Świata w skoku o tyczce. Rekordzista Polski na hali (5.86m) i stadionie (5.91m). Młodzieżowy Mistrz Europy oraz wielokrotny medalista Mistrzostw Polski.
     
     
     
     
     
  •  
     
  • Łukasz Michalski
    Łukasz Michalski
    lekkoatleta tyczkarz. Finalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie.
    4 zawodnik Mistrzostw Świata. Złoty medalista Akademickich Mistrzostw Świata. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski.
     
     
     
     
     
  • Marika Popowicz
    Marika Popowicz
    lekkoatletka sprinterka. Uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Dwukrotna medalistka mistrzostw Europy w sztafecie 4x100m. Rekordzistka Polski w sztafecie 4x100m – 42.68sek. Wielokrotna Mistrzyni Polski w biegach sprinterskich ( 100m i 200m). Srebrna medalistka Akademickich Mistrzostw Świata.
     
     
     
     

Fizjoterapia neurologiczna

Metoda neurofizjologiczna PNF


PNF (Proprioceptive Neuromuscular Facilitation lub People Need Fun:) To jedna z najstarszych metod neurofizjologicznych. Podstawowym celem terapii jest praca nad funkcją, której chory potrzebuje. Siła mięśni, zakres ruchu – to co jest ważne w tradycyjnym postępowaniu terapeutycznym jest tylko środkiem do uzyskania celu jakim jest funkcja. Koncepcja ta zaleca postrzeganie chorego w sposób całościowy, wykorzystując do terapii silne i zdrowe regiony ciała. W zależności od potrzeb pacjenta, wykorzystywane są techniki uczące ruchu i koordynacji, stabilizujące, rozluźniające, mobilizujące, przeciwbólowe i inne, typowe dla metody, a także program ćwiczeń funkcjonalnych na materacu czy też nauka chodzenia.

Praca z pacjentem jest zawsze indywidualna i bezbolesna. Nie ma ustalonej kolejności ćwiczeń ani z góry określonej ilości powtórzeń. To pacjent wraz z terapeutą tworzy kolejny dzień zajęć. Może być stosowana do terapii większości schorzeń. Chory powinien być partnerem fizjoterapeuty, określającym zakres i granice działania. To on ustala cele terapii a terapeuta ma w tym wypadku rolę instruktora i doradcy. Dzięki takiemu podejściu pacjent nawet z dużą dysfunkcją zachowuje dobrą motywację i jest pozytywnie nastawiony do współpracy z terapeutą.

Wskazania obejmują:

  • Stany po udarach,
  • Niedowłady i porażenia kończyn,
  • Niestabilności stawowe,
  • Przykurcze mięśniowe,
  • Stwardnienie rozsiane,
  • Mózgowe porażenie dziecięce,
  • Skoliozy i in.

rainerBalance Rainer – statyczno- dynamicne parapodium z biofeedback'iem.

Urządzenie BALANCE TRAINER jest parapodium statyczno-dynamicznym, w którym zastosowano BIOFEEDBACK.

 

Umożliwia doskonałą terapię ruchową:

  • ćwiczenia stania i równowagi

BALANCE TRAINER może być wykorzystywany do pionizacji pasywnej pacjenta lub jeśli pozwala na to stan funkcjonalny, do wykonywania ćwiczeń równoważno-dynamicznych we wcześniejszej ustabilizowanej pozycji równowagi statycznej. Urządzenie daje także możliwość treningu równowagi pacjentom, którzy wymagają tego typu terapii, ale nie są w stanie przyjąć w pełni stabilnej i pewnej pozycji pionowej.

BALANCE TRAINER wyposażony jest w program komputerowy , dzięki któremu można prowadzić szereg ćwiczeń z zastosowaniem nowoczesnej metody BIOFEEDBACK. Metoda ta za pomocą wizualizacji na ekranie monitora znacząco wpływa na mobilizację, zaangażowanie i motywację pacjentów do ćwiczeń.

 

button umow_sie

dot2

CENTRUM REHABILITACJI FUNKCJONALNEJ Łukasz Piotr Sielski otrzymało wsparcie na zakup nowoczesnego aparatu do terapii polem elektromagnetycznym wysokiej intensywności oraz zakup urządzenia filtrującego powietrze z projektu pn. „FUNDUSZ WSPARCIA INWESTYCYJNEGO" realizowanego przez Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. z siedzibą w Toruniu.

 

Copyright  2012 © Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej. Projekt i wykonanie: StudioWWW | Projektowanie stron www

 

loga